דיאטה של אחרי החגים

נגמרים החגים, אכלנו בכל פורום משפחתי אפשרי, סביב שולחן ראש השנה, בתוך סוכה ומחוץ לסוכה, ישובים על גבי ריהוט לבית כנסת, אוכל, אוכל, אוכל... תמיד, לאחר שיוצא החג האחרון אנו נאלצים לבצע הערכת נזקים בנושא המשקל. אצל רובנו מתווספים מספר קילוגרמים במהלך החג, זה בדרך כלל מצער מאד ומעיק על רובנו, אך לא אומר שצריך להרים ידיים, אז איך משנסים מותניים ונמנעים מהשמנה במהלך החגים?

במהלך החגים מתרחשות שתי מגמות עיקריות אשר גורמות לנו להעלות במשקל:

• הרבה יותר ארוחות משפחתיות עתירות קלוריות וחשיפה לתפריטים תזונתיים, נטולי חשיבה תזונתית דיאטטית.
• יציאה משגרת פעילות גופנית, חוסר זמן לביצוע כושר והתעמלות.
המשפחה הישראלית הממוצעת, תתארח ותסב סביב שולחן ארוחה משפחתית 5-8 פעמים במהלך חודש תשרי. תפריטים נפלאים ועשירים יוגשו לנו, אשר מורכבים ממספר מנות ומקינוחים נפלאים. באופן שגרתי, אף אחד לא נוהג לאכול כמויות כאלה של מזון
התוצאה של המגמה הזו היא אחת – עודף משקל! כשאנו מתקלפים משכבות הבגדים ומנסים ללבוש את בגדי הקיץ שעבר, אנו מגלים שאנחנו לא לבד, כמה קילוגרמים מיותרים חברו אלינו במהלך החורף ועכשיו צריך להגיב במהירות.
איך להתחיל להוריד במשקל? כמו עם הדברת תיקנים, בנחישות וביעילות. לא תזיק גם התמדה.

ישנן דרכים רבות להוריד במשקל וטכניקות רבות להתמודד עם התופעה, תמיד כשמגיע הקיץ אנו עדים לפרסומות והבטחות שונות אודות מוצר או שיטה שיחוללו נס עבורנו. אך לא כך הם הדברים במציאות. ישנן רק שתי דרכים אמיתיות להצליח בדיאטה, תזונה נכונה ופעילות גופנית, ריצה, שחייה או תרגול אומנויות לחימה. תרגול של אומנויות לחימה היא פעילות מומלצץ להרזיה משום שהיא עוזרת לפתח גם מסת שריר וגם כושר גופני.

לאחר שהפנמו זאת, ניתן לחפש סיוע נוסף בדמות תכשירי הרזיה, דיקור של האוזן או קבוצת תמיכה. ככל שנמהר להבין שהדבר תלוי בהבנה ובהחלטה שצריכים לשרוף יותר קלוריות ממה שנכניס, גדלים סיכויינו להוריד במשקל. התחשיב לכך הוא פשוט, על מנת להוריד ק"ג אחד אנו נדרשים להוציא 7000 קלוריות. אדם בוגר שורף בממוצע 1500-2000 קלוריות ליום רק מעצם היותו חי ופעיל, מצד שני הוא גם צורך אוכל.

דיאטה ממוצעת של אדם בוגר מכילה 1500-1800 קלוריות. לכן אם מוסיפים עוד 500 קלוריות שאדם שורף בכל יום כתוצאה מהליכה, פעילות גופנית, עבודה מאומצת וכדומה ומאפשרים לו לצרוך 1500 קלוריות נוצר פער יומי של 1000 קלוריות. במצב כזה עשוי הבן אדם להוריד, קילו אחד של שומן לשבוע. זהו קצב הגיוני וסביר ועשוי לגרום לתוצאות להישמר לאורך זמן. כאשר אדם מוריד 15-20 ק"ג בתקופה קצרה, לרוב מדובר באיבוד נוזלים או איבוד מסת שריר, בכל מקרה הגוף יידע להשיב לעצמו את החסרים הללו לאורך זמן וזה בעצם מה שגורם לדיאטה להיעצר לפתע, פשוט כי הגוף משמר לעצמו את הרזרבות.
לחצו כאן לכניסה לאתר Kimchi Designs לפרטים